Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Nelerdir?

Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Nelerdir?

Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Nelerdir? Bu mutfak dolaplarını neden tercih etmelisiniz? Parmak izi bırakmayan mutfaklardır. Leke tutmayan mutfak dolabı ev hanımlarının vazgeçilmez hayalidir. Mutfak dolaplarında parmak izi ya da su lekesi olan bayanların mutfak dolaplarını değiştirmek istediği istatistikler arasındadır.

Leke Göstermeyen Mutfak Dolapları

Leke göstermeyen mutfak dolapları renklerine ve malzemesine göre değişiklik göstermektedir. İnsanlar beyaz rengin sararacağı konusunda endişe duymaktadır. Fakat malzemesi kaliteli olan ve beyaz renge sahip kir tutmayan mutfak dolabı mevcuttur. Su lekesi tutmayan mutfak dolapları 2024 yılında oldukça fazladır. Eğer mutfağınız su lekesi tutuyorsa, çok eski bir mutfak dolabıdır. Mutfak dolabınızı değiştirmenizin vakti gelmiş demektir. 2024 yılında üretilen en kalitesiz mutfak dolabı bile su lekesi tutmaz.

 • Balon kapaklar
 • MDF malzeme
 • Akrilik malzeme
 • Lake malzeme
Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Nelerdir?
Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Nelerdir?

Yukarıdaki özelliklere sahip ürünler kesinlikle leke tutmaz. İnsanların leke göstermeyen ve yağ tutmayan mutfak dolapları tercih etmesinin bir sebebi de, yağ lekelerini çıkarmak için kullanmaya çalıştıkları yağ çözücü yüzündendir. Kullandıkları yağ çözücü leke yapmaktadır. Bu durumla karşılaşan müşteriler için seçenek bulunmaktadır.

Mutfak Dolabından Yağ Çözücü Lekesi Nasıl Çıkar?

Mutfak dolabı yağ lekesi çıkarmak için kullandığınız yağ çözücünün oluşturduğu lekeleri çıkarmak mümkün değildir. Mutfak dolabından yağ çözücü lekesini çıkarmak yerine mutfak dolabı kapağı değiştirmek bir alternatif olabilir. Dolap kapakları için iletişim adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Mutfak dolabındaki yağ lekesini çıkarmak için ağır kimyasallar kullanma
 • Yağ tutmayan mutfak dolabı ya da kapağı tercih et
 • Su leke tutmayan mutfak dolapları ile su lekesini dert etme
 • Mutfak dolabında yağ çözücü kullanma
Su leke tutmayan mutfak dolapları

Parmak İzi Bırakmayan Mutfak Dolapları

Parmak izi bırakmayan mutfak dolapları kaliteli üreticilerin ve tedarikçilerin temin ettiği MDF malzemelerden oluşmaktadır. Mutfak dolaplarında parmak izi olmasının birkaç nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler aşağıdaki gibidir.

 • Kullanım Sıklığı: Mutfak dolapları günlük yaşamda sıkça kullanıldığından, parmak izleri zamanla birikebilir.
 • Yüzey Malzemesi: Dolapların malzemesi, özellikle parmak izlerini gösterebilen parlak veya cilalı yüzeyler içerebilir.
 • Yağ ve Kir Birikimi: Mutfakta yapılan yemekler sırasında, elde bulunan yağ ve kir dolaplara bulaşabilir ve parmak izlerinin oluşmasına neden olabilir.
 • Temizlik Alışkanlıkları: Düzenli olarak temizlenmeyen mutfak dolapları, parmak izlerinin yanı sıra genel kir ve lekelere de yol açabilir.
 • Havalandırma: Mutfaklarda iyi bir havalandırma olmaması yağ buharının ve kirin dolaplara yapışmasına neden olabilir.
 • El Kremi ve Yağları: Mutfakta çalışırken veya yemek yaparken kullanılan el kremi, yağları ve diğer maddeler de parmak izlerinin dolaplarda birikmesine katkıda bulunabilir.
 • Çocuklar: Evin içinde çocuklar varsa, onların dolaplara dokunmaları da parmak izi oluşumuna neden olabilir.
 • Bu faktörlerin çoğu, mutfak dolaplarının düzenli temizliği ve bakımı ile azaltılabilir. Düzenli temizlik ve belirli aralıklarla bakım yapmak, parmak izlerini ve diğer kirlenmeleri azaltabilir veya önleyebilir.
Parmak İzi Bırakmayan Mutfak Dolapları
Parmak İzi Bırakmayan Mutfak Dolapları

Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Hangi Renktir?

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri o rengin kullanışlı olduğu anlamına gelmez. Bazı durumlarda modaya uygun renkler kullanışsız renkler olabiliyor. Parmak izi gösteren mutfak dolabı renkleri aşağıdaki gibidir.

 • Parlak Siyah: Parlak siyah yüzeyler parmak izlerini daha belirgin hale getirebilir.
 • Parlak Beyaz: Aynı şekilde, parlak beyaz yüzeyler de parmak izlerini kolayca gösterebilir.
 • Parlak Gri: Parlak gri dolaplar da parmak izlerinin belirginleşmesine katkıda bulunabilir.
 • Koyu Renkler: Genel olarak, parlak veya mat olsun, koyu renkli dolaplar parmak izlerini daha belirgin hale getirebilir.
 • Parlak Renkler: Parlak ve canlı renkler de parmak izlerini kolayca gösterebilir, özellikle parlak bir yüzeye sahipse.

Bu renklerde parmak izlerinin daha belirgin olmasının nedeni, bu renklerin yüzeylerindeki her türlü yağ, kir ve parmak izinin daha kolay görünür hale gelmesidir. Ancak unutulmamalıdır ki, mutfak dolaplarının temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılırsa, bu tür izlerin etkisi azaltılabilir. Ayrıca, mat yüzeyler veya daha açık renkler gibi seçenekler, parmak izlerinin görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Mutfak Dolapları Neyle Silinir?

El izi yapmayan mutfak dolapları satın almadan önce mutfak dolapları nasıl temizlenir sorusunu soran kullanıcılarımız https://www.gzt.com/lokma/en-kolay-temizlik-mutfak-dolaplari-nasil-temizlenir-blog-3534807 adresinden mutfak dolaplarınızı nasıl temizlemeniz gerektiği ile alakalı teknik bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Mutfak Dolabı Leke Tutmaz?

Mat renge sahip mutfak dolapları leke tutmaz. Mutfak dolap modelleri sitesinden mat renk mutfak dolaplarını inceleyebilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Leke Tutar mı?

Kullanıma bağlı olarak akrilik mutfak dolabı leke tutabilir. Parmak izi bırakmayan mutfak dolapları adresinden leke sorununun önüne geçecek aksiyonları inceleyebilirsin.

Mutfak Dolabı El İzi Nasıl Çıkar?

Ağır kimyasal kullanmadan, basit temizlik kimyasalları ile mutfak dolabı el izi çıkarabilirsiniz. Leke göstermeyen ve yağ tutmayan mutfak dolapları ve kapaklarını tercih etmeniz sorununuzu daimi çözecektir.

2 thoughts on “Leke Göstermeyen ve Yağ Tutmayan Mutfak Dolapları Nelerdir?”

 1. Şirin Işıl

  Satin aldığım mutfak dolabından çok memnunum, çok teşekkür ederim. Ahmet beyin ilgisi icin ayrica tesekkurler

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart